Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DLA USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ WYCHOWANKÓW PIECZY ZASTĘPCZEJ

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zaprasza na  kolejne spotkanie  dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej.

Spotkanie  odbędzie się w dniu 28.06.2022r. (wtorek) o godzinie 14.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie Dębicy, ul. Parkowa 28, IV piętro, pokój 409.

Serdecznie zapraszamy!

ZAPROSZENIE NA GRUPĘ WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze na kolejne spotkanie w ramach grupy wsparcia w dniu 09.06.2022r. (czwartek) o godzinie 9.00.

Spotkanie odbędzie się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, ul. Parkowa 28, IV piętro, pokój 409.

Serdecznie zapraszamy!   

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO!

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DLA USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ WYCHOWANKÓW PIECZY ZASTĘPCZEJ

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zaprasza na  kolejne spotkanie  dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej.

Spotkanie  odbędzie się w dniu 24.05.2022r. o godzinie 14.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, ul. Parkowa 28, IV piętro, pokój 409.

Serdecznie zapraszamy!

INFORMACJA DOTYCZĄCA REALIZOWANEGO PROJEKTU - NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA, NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE ORAZ NIEODPŁATNE MEDIACJE

Informujemy, że Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT DĘBICKI, w ramach którego prowadzona jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzona jest także
EDUKACJA PRAWNA (również dla Uchodźców z Ukrainy ), która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Materiały informacyjne są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu internetowej, podstronie projektowej - podstrona dostępna w 3 wersjach językowych:

  • PLAKAT i INFORMATOR: prezentujące dostępność nieodpłatnych świadczeń ustawowych
  • KALENDARZ NA ROK 2022: zawierający dane do rejestracji, wykaz punków nieodpłatnej pomocy. Dodatkowo w kalendarium oznaczone są istotne daty (np. termin złożenia wniosku o 500+, deklaracji PIT itp.)
  • E-BIULETYN: z zakresu prawa pracy wydawany co kwartał
  • ARTYKUŁY TEMATYCZNE: z różnych dziedzin prawa

Dodatkowo dla Uchodźców z Ukrainy przygotowano: 

  • MODUŁ Z INFORMACJAMI PRAWNYMI: zawierający dane przydatne zarówno uchodźcom, jaki i udzielającym świadczeń w punktach - aktualizowane na bieżąco (dostępny TUTAJ)
  • INFORMATOR DOT. SYSTEMU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO I MEDIACJI: zawierający zasady i możliwości korzystania z punktów NPP i NPO przez uchodźców, wraz z odnośnikiem do strony rejestracji oraz wykazu wszystkich punktów w Polsce,  specjalizujących się w prawie cudzoziemców i gdzie udzielana jest nieodpłatna pomoc w j. ukraińskim, rosyjskim lub angielskim (wersja dostępna TUTAJ |  wersja dostępna TUTAJ)
  • 10 E-PLANSZ EDUKACYJNYCH DOT. SYSTEMU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO I MEDIACJI: (wersja dostępna TUTAJ  |  wersja  dostępna TUTAJ)
  • ANIMOWANY, EDUKACYJNY SPOT DOT. ZASAD KORZYSTANIA I ZAKRESU NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO I MEDIACJI: lektor  + napisy   dostępny TUTAJ)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M.R.
Liczba odwiedzin:80388