Informacje ogólne

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy informuje o możliwości nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych przez osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Dębickiego.

Bezpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych mieści się w siedzibie MOPS przy ulicy Akademickiej 12 pok. nr 1 i pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Celem Wypożyczalni jest ograniczenie skutków niepełnosprawności osób z Powiatu Dębickiego i miasta Dębica, przyspieszenie procesu rehabilitacji oraz zapewnienie im szybkiego powrotu do aktywności zawodowej i społecznej.

Do dyspozycji osób zainteresowanych skorzystaniem z usług Wypożyczalni w Dębicy znajdują się m.in. Balsany futura, wózki elektryczne dla dorosłych, podnośniki transportowo– kąpielowe, wózki do aktywnej rehabilitacji, wózki inwalidzkie dziecięce, koncentratory tlenu, schodołazy, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, stoły do pionizacji, krzesła korekcyjne, taborety toaletowe, krzesła prysznicowe, siedziska wannowe, łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i dla dorosłych, materace przeciwodleżynowe, materace rehabilitacyjne, ssaki medyczne, bieżnie, orbit reki, ortezy, gorsety, chodziki, balkoniki, laski, kule, rowerki stacjonarne i trójkołowe oraz aparaty do masażu stóp.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych w Dębicy prowadzona jest w ramach realizowanego projektu PFRON pn. ”Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy” w ramach programu pn. ”Program ograniczania skutków niepełnosprawności”.

Powyższy Program realizowany jest w ramach Porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Miasto Dębica, a Powiatem Dębickim.

Szczegółowe informacje w sprawie sprzętu oraz możliwości jego wypożyczenia można uzyskać pod numerem telefonu (14) 681 87 13 bądź drogą elektroniczną na adres e-mail: wypozyczalnia@mops-debica.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-11-09
Data publikacji:2016-11-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7888