CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

14 stycznia 2022

Informujemy, że od 1 grudnia 2021r. wznowiło swą działalność CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO. W ramach projektu oferowane jest całodobowe, projesjonalne wsparcie psychologiczne oraz kontakt ze specjalistami. Zadanie zaplanowane na okres 5 lat, realizowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 i finansowane przez Ministra Zdrowia.

Centrum Wsparcia to 24-godzinne, bezpłatne centrum, udzielające wsparcia każdej osobie w kryzysie psychicznym. Pod numerem 800 70 2222 dyżurują psychologowie - specjaliści, gotowi wysłuchać i pomóc w różnorodnych kryzysowych sytuacjach. Pomogą również w znalezieniu najbliższej placówki, która udzieli bezpośredniej pomocy. Psychologowie i psychoterapeuci będą dostępni przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

W Centrum Wsparcia będą także dostępni specjaliści: psychiatra, prawnik, seksuolog, terapeuta uzależnień, pracownik socjalny i asystent zdrowienia. Szczegółowy grafik, zawierający różne godziny dyżurów w/w specjalistów, dostępmny jest na stronie www.centrumwsparcia.pl

Kontakt ze specjalistami Centrum Wsparcia możliwy jest poprzez:

  • bezpłatny i całodobowy telefon: 800 70 2222
  • czat
  • e-mail: porady@centrumwsparcia.pl
  • spotkania online ze specjalistami (tj. psychiatra, seksuolog), po uprzednim umówieniu i kwalifikacji
  • sesje terapeutyczne, po uprzednim umówieniu i kwalifikacji.

Z pomocy Centrum Wsparcia korzystać mogą również bliscy osób, znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego. Specjaliści Centrum Wsparcia poinformują w jaki sposób można udzielić wsparcia osobie w kryzysie oraz gdzie zgłosić się po pomoc stacjonarną w danym regionie.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-01-14
Data publikacji:2022-01-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:159