Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

INFORMACJA ZE SPOTKANIA GRUPY WSPARCIA

W dniu 13.04.2019r. odbyły się warsztaty w ramach grup wsparcia dla rodzin zastępczych. Warsztaty rodzin spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem uczestników, o czym może  świadczyć między innymi ogromne zaangażowanie i liczny udział całych rodzin. Było nas ponad 80 osób! Możliwość wspólnej pracy w twórczej atmosferze pozwoliło na owocne spędzanie czasu wolnego, wzmocniło więzi, poczucie bliskości, zaufania w środowisku rodzin zastępczych oraz rozwijało kreatywność. Dzieci wraz z rodzicami ozdabiali jajka wielkanocne, robili palmy, a najmłodsi kolorowali koszyczki. Po zakończonej pracy w rodzinnej świątecznej atmosferze mogli wszyscy posilić się przy żurku, kawie i słodkościach.
Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne warsztaty tym najmłodszym i nieco starszym. Już niebawem podamy termin kolejnych spotkań na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Dyrekcja i Pracownicy PCPR w Dębicy

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

SZKOLENIE „REWOLUCYJNE ZMIANY W PRAWIE PRACY OD 1 STYCZNIA 2019 – NOWE AKTA OSOBOWE, NOWA DOKUMENTACJA PRACOWNICZA, SKRÓCENIE PRZECHOWYWANIA DOKUMENTÓW I WIELE INNYCH”

W dniu 25.03.2019r. w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy przy ul. Parkowej 28, gdzie znajduje się siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy, odbyło się szkolenie „Rewolucyjne zmiany w prawie pracy od 1 stycznia 2019 – nowe akta osobowe, nowa dokumentacja pracownicza, skrócenie przechowywania dokumentów i wiele innych”. 

Szkolenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy przy współpracy z Centrum Szkoleń Specjalistycznych z siedzibą w Krasne, które poprowadził praktyk w dziedzinie prawa pracy. Uczestnikami szkolenia była kadra pomocy społecznej z terenu Powiatu Dębickiego. Szkolenie obejmowało omówienie najnowszych i najistotniejszych zmian przepisów prawa pracy od 1 stycznia 2019r., akt osobowych, dokumentacji pracowniczej, zmian przepisów dostosowujących Kodeks Pracy do RODO, a także zapowiadanych zmian w prawie pracy w 2019r. Uczestnicy w trakcie trwania całego szkolenia, mieli możliwość aktywnego uczestnictwa poprzez zadawanie pytań oraz wymianę doświadczeń

INFORMACJA O REKRUTACJI DO PROJEKTU „KIERUNEK-KARIERA”

Informacje o możliwości skorzystania z bezpłatnego wsparcia dla kobiet i mężczyzn pozostających bez zatrudnienia w ramach realizowanego projektu „KIERUNEK-KARIERA”, znajdują się poniżej.

ULOTKA – pobierz

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W GRUPIE WSPARCIA!

Rodziny Zastępcze Powiatu Dębickiego 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zaprasza do udziału w Grupie Wsparcia.

Spotkanie odbędzie się dnia 13 kwietnia 2019r.(sobota) w  Starostwie Powiatowym  w Dębicy, ul. Parkowa 28, pokój nr 407/408, IV piętro (sala sesyjna) od godziny 11.00.

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzinami zastępczymi.

Spotkanie będzie miało na celu poznanie się, integrację, wymianę informacji i doświadczeń, rozwój własnych zainteresowań oraz wspólne spędzenie czasu.

W ramach grupy wsparcia zaplanowane zostały warsztaty plastyczno- techniczne, na których tworzone będą ozdoby wielkanocne.

Uczestnictwo w grupie wsparcia jest dobrowolne i bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                   Dyrekcja PCPR w Dębicy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M.R.
Liczba odwiedzin:27532